Aktuality

Seznam a mapa DXA pracovišť

Na našich stránkách byla spuštěna mapa DXA pracovišť. Byla oslovena všechna pracoviště s DXA denzitometrem, o kterých má výbor SMOS povědomí. Pracoviště, která vyplnila dotazník s příslušnými údaji, byla zařazena do mapy. V mapě lze hledat pracoviště pomocí pohybu po mapě či aplikací filtrů pod mapou. Pracoviště, která v mapě nejsou a chtějí být či chtějí opravu některých údajů, mohou kontaktovat člena výboru SMOS odpovědného za tuto mapu (MUDr. Kasalického) na adrese kasalickyp@affidea-praha.cz. Mapa není podporována starším prohlížečem Internet Explorer.

20. 10. - Světový den osteoporózy

Rozhovor s prof. MUDr. Vladimírem Paličkou, CSc. ke Světovému dni osteoporózy pro ČT lze nalézt v archivu ČT . Další informace k tomuto dni lze nalézt na stránkách worldosteoporosisday.org.

FLS OSTEO - Sekundární prevence osteoporotických zlomenin u osob nad 50 let věku po první prodělané osteoporotické zlomenině

Veřejná soutěž na výběr osteologických center ve vybraných částech (epidemiologicky relevantních oblastech) stále probíhá a současně děkujeme všem těm, kteří se do soutěže již přihlásili a podpořili tím celý projekt.

Archiv

Kurz Klinická osteologie společně společně s kurzem klinické osteologie se zaměřením na dětské lékařství

Kurz je určen pro lékaře v přípravě k atestaci v nástavbovém oboru klinická osteologie a ostatní zájemce o obor klinická osteologie. Program je zveřejněn zde. Přihlášení na kurz je možné přes portál IPVZ.